CKL Litomyšl

termály * moře * poznání
Nabídka zájezdů / Poznávací zájezdy / LONDÝN - WINDSOR - BRIGHTON - SEVEN SISTERS - GREENWICH
autobusemnovinka

LONDÝN - WINDSOR - BRIGHTON - SEVEN SISTERS - GREENWICH

foto_000449.jpg

PROGRAM ZÁJEZDU:
1. den: odjezd v dopoledních hodinách dle místa nástupu přejezd přes ČR, Německo, Belgii do Francie, do přístavu Calais, v noci  tunel/trajekt do Anglie.
2. den: DEN KONTRASTŮ - ráno příjezd do Londýna: vystoupíme nedaleko nejvyšší budovy - mrakodrapu Shard (Střep). Následně přijdeme k Temži, projdeme kolem křížníku Belfast a moderní budovy radnice City Hall, abychom se dostali na nejslavnější londýnský most Tower Bridge. Odtud je jen skok k asi nejproslulejší historické stavbě celé Anglie - k pevnosti Tower. Do příkrého architektonického kontrastu se dostaneme po pár minutách chůze k proslulé novostavbě Gherkin (Okurka) a nevynecháme ani bizarní stavbu Pojišťovny Lloyd a moderní mrakodrap s přezdívkou Walkie-Talkie (vysílačka). Po připomenutí velkého požáru u Monumentu budete moci obdivovat katedrálu sv. Pavla s druhou největší kupolí na světě. Temži překročíme zpět po ocelové visuté lávce Millennium Bridge, abychom se dostali k Shakespearovu divadlu Globe a k nekonvenční galerii moderního umění Tate Modern. Odjezd na ubytování.
3. den: ZA BRANAMI LONDÝNA - dopoledne navštívíme hrabství Berkshire a hrad Windsor - druhý největší obývaný hrad na světě a oficiální rezidence britské královské rodiny. V odpoledních hodinách se přesuneme k jižnímu pobřeží, abychom zažili na vlastní kůži nejvyšší útesy Británie - Seven Sisters - sněhobílé křídové útesy, které si zahrály již v mnoha filmech. V Brightonu - nejnavštěvovanějším letovisku Londýňanů nás překvapí Royal Pavilion, přezdívaný Malý Taj Mahal, budete moci navštívit velká mořská akvária s obřími želvami a žraloky v Sea Life Center, případně se projít po zábavním molu a nasát atmosféru přímořských hospůdek a obchůdků. Podél pobřeží také vede nejstarší funkční elektrifikovaná železniční trať na světě. Návrat na ubytování.
4. den: DEN IKON ANGLIE - dopoledne nás čeká obří kolo London Eye, Big Ben a Westminsterské opatství - místo korunovace anglických králů, královských svateb a zároveň místo posledního odpočinku členů královských rodin a význačných osobností Velké Británie. Po poledni se vydáme k Buckinghamskému paláci (současnému sídlu královny Alžběty II.)  a neopomeneme asi nejznámější londýnské náměstí Trafalgar Square s impozantní sloupem admirála Nelsona. Posledním místem, které navštívíme je čtvrť Greenwich, kde budete moci stát každou nohou na jiné polokouli (nultý poledník u královské observatoře), navštívit místní vyhlášenou tržnici či muzeum námořnictví, případně, koho nebudou bolet nohy, projít se pěšky tunelem pod Temží.  Odjezd z Londýna ve večerních hodinách příjezd na tunel/trajekt.
5. den: přejezd Francie a  SRN. Příjezd do ČR odpoledne.

SLEVA FIRST MOMENT 5% ze základní ceny při zakoupení zájezdu do 28.2.2016 a úhradě min. 30%.

 
Číslo zájezdu Termíny Cena
objednat
CENA ZAHRNUJE: dopravu autobusem, tunel/trajekt, 2x ubytování v hotelu, 2x snídani, průvodce, pojištění CK proti úpadku, výlety dle programu.
CENA NEZAHRNUJE: vstupné, cestovní pojištění včetně storna zájezdu - celkem 150,- Kč/dospělá osoba, 75,- Kč/dítě do 15 let, 300,- Kč/osoba nad 70 let.
NÁSTUPNÍ MÍSTA: Česká Třebová, Ústí nad Orlicí, Litomyšl, Vysoké Mýto, Holice, Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady, Praha. Za příplatek 200,- Kč/osoba také Vamberk, Letohrad, Choceň, Chrudim, Lanškroun, Svitavy.
 
Zájezdy jsou pořádány ve spolupráci s partnerskou CK.

Fotogalerie:

Redakční systém MaRS 2.2 ▪ 2012 © regrafika ▪ Studio DAMI