CKL Litomyšl

termály * moře * poznání
Nabídka zájezdů / Poznávací zájezdy / AŽ NA VRCHOLKY HOR
autobusemnovinka

AŽ NA VRCHOLKY HOR

Francie a Švýcarsko

foto_000447.jpg

PROGRAM ZÁJEZDU:
1. den: odjezd ve večerních hodinách.
2. den: ráno příjezd do Francie, pod nejvyšší horu Alp, do města Chamonix, procházka letoviskem, zájemci vyjedou lanovkou na Aiguulle du Midi (3842 m.n.m.) do masívu Mont Blanc (4809 m.n.m), ostatní mohou zubačkou do Montevers, podívat se na 2.nejdelší alpský ledovec Meer de Glace, přejezd přes sedlo Forclaz na ubytování do Švýcarska do Wallisu do hluboko položeného Fiesche (mezi  masívem Walliských a Bernských Alp).
3. den: celodenní výlet do Matterntalu do Walliských Alp, do údolí kde je nejvíce čtyřtisícovek i ledovců, výjezd vlakem do elektrozóny vysokohorského Zermattu, možnost výjezdu na Klein Matternhorn - nejvýši položenou stanici lanovky v Evropě (3.880 m.n.m.), nebo zubačkou (technická památka) na Gornergratt, nejvýše položené otevřené nádraží v Evropě (3089 m.n.m.) s vycházkou ke slavným jezírkům, ve kterých se zrcadlí Matternhorn. Uvidíme i Mont Rosu, Dom, Täschhorn, Gornergrattský ledovec … Návrat na ubytování do Fiesche.
4. den: přejezd přes vysokohorské sedlo Grimselpass (2.164 m.n.m.), se zastávkou na sviště, příjezd pod Wengenem, přes Lauterbrunnen pod hvězdný trojlístek Jungfrau, Mönch a Eiger. Výjezd lanovkou na Schilthorn, do restaurace Jamese Bonda, nejvýše položená otočná restaurace na světe, odkud jsou nejkrásnější výhledy na velikány Bernských Alp, navečer přejezd přes sedlo Brünningpass, krátká návštěva krásného Luzernu procházka po  Kaplovém mostě a starým centrem, návrat zpět do ČR.
5. den: návrat v ranních hodinách.


SLEVA FIRST MOMENT 5% ze základní ceny při zakoupení zájezdu do 28.2.2016 a úhradě min. 30%.
 
Číslo zájezdu Termíny Cena
objednat
CENA ZAHRNUJE: dopravu autobusem, vjezdy, parkovné, 2x ubytování v hotelu*** (2-4lůžkové pokoje s příslušenstvím), 2x bufetovou snídani, průvodce, pojištění CK proti úpadku.
CENA NEZAHRNUJE: cestovní pojištění včetně storna zájezdu - celkem 150,- Kč/dospělá osoba, 75,- Kč/dítě do 15 let, 300,- Kč/osoba nad 70 let, večeře, vstupné a lanovky, zubačky a vlaky. 
FAKULTATIVNĚ: 2x večeře 1.400,- Kč/osoba, jednolůžkový pokoj 1.000,- Kč.
NÁSTUPNÍ MÍSTA: Česká Třebová, Ústí nad Orlicí, Litomyšl, Vysoké Mýto, Holice, Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady, Praha. Za příplatek 200,- Kč/osoba také Vamberk, Letohrad, Choceň, Chrudim, Lanškroun, Svitavy.
 
Zájezd je pořádán ve spolupráci s partnerskou CK.

Fotogalerie:

Redakční systém MaRS 2.2 ▪ 2012 © regrafika ▪ Studio DAMI