CKL Litomyšl

termály * moře * poznání
Nabídka zájezdů / Poznávací zájezdy / BAVORSKO - zámky "šíleného krále", Zugspitze
autobusem

BAVORSKO - zámky "šíleného krále", Zugspitze

a hory v plamenech

foto_000388.jpg

Všechny zámky Ludvíka Bavorského - Linderhof - Neuschwanstein - Herrenchiemsee - soutěska Partnachklamm - Zugspitze - visutý most Highline 179 - hrad Ehrenberg - města Bad Tölz - Garmisch-Partenkirchen, klášter Ettal.

PROGRAM ZÁJEZDU:
1. den: Odjezd ve večerních až nočních hodinách.
2.den: Ráno krátká zastávka u benediktýnského kláštera Ettal, navštívíme zámek a zahrady Linderhof, vč. umělé jeskyně. Přejezd do Rakouska - výjezd lanovkou na nejvyšší německou horu Zugspitze (2.962 m.n.m) s velmi působivými výhledy, dojezd na ubytování v malebném vysokohorském středisku Lermoosu. Od hotelu je překrásný výhled na Zugspitzi. 
3.den: Po snídani odjezd do městečka Schwangau pod zámkem Neuschwanstein, strž Pöllaschlucht s Mariánským mostem a kouzelné jezero Alpsee. Odpoledne zastávka ve středověkém městečku Füssen se štítovými domy a přejezd do Reute, kde navštívíte nejdelší visutý most v Alpách - Highline 179, dlouhý 406 m ve výšce 114 m. Odvážní projdou přes most spojující ruiny hradu Ehrenberg a pevnost Claudia, ostatní se projdou po překrásném okolí. Návrat na hotel do Lermoosu. 
Večer, pokud počasí dovolí, budeme z okolí hotelu, nebo z hřiště sledovat ty nejúchvatnější obrazce vyčarované svatojanskými ohni na masívech Zugspitze, Sonnenspitze i Grubigstein. Panoramatická ohnivá show začíná ve 22 hodin, kdy rozzáří na okolních horách cca  10.000 ohňů a vytvoří z nich nejrůznější obrazce a řetězy. Jedná se o jednu z nejkrásnějších alpských podívaných. V případě špatného počasí se ohně nekonají.
4.den: Po snídani odjezd do Garmisch-Partenkirchenu, zastávka u skokanských  můstků, nenáročná procházka soutěskou Partnachklamm, kterou vyhloubila řeka hluboko v masívu Zugspitze, přejezd do malebného městečka s malovanými domy Bad Tölz, známého ze seriálu Big Ben. Dojezd do Prienu-Stocku, na poslední a nejluxusnější zámek šíleného krále Ludvíka Bavorského, na zámek Herrenchiemsee, který je umístěn na ostrově v jezeře Chiemsee, doplujeme lodí na ostrov k zámku, který navštívíme. Večer odjezd zpět do ČR.
5.den: Návrat do Prahy po půlnoci dále dle trasy.


SLEVA FIRST MOMENT 5% ze základní ceny při zakoupení zájezdu do 28.2.2016 a úhradě min. 30%.
 

 

Číslo zájezdu Termíny Cena
objednat
CENA ZAHRNUJE: dopravu autobusem, 2x ubytování v penzionu*** ve 2-4lůžkových pokojích, 2x bufetovou snídani, průvodce, pojištění CK proti úpadku. 
CENA NEZAHRNUJE: vstupné, jízdné na lanovku a loď, cestovní pojištění včetně storna zájezdu - celkem 150,- Kč/dospělá osoba, 75,- Kč/dítě do 15 let, 300,- Kč/osoba nad 70 let.
FAKULTATIVNĚ: jednolůžkový pokoj 1.000,- Kč.
NÁSTUPNÍ MÍSTA: Česká Třebová, Ústí nad Orlicí, Litomyšl, Vysoké Mýto, Holice, Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady, Praha. Za příplatek 200,- Kč/osoba Vamberk, Chrudim, Letohrad, Chrudim, Svitavy, Lanškroun.
Skupiny nad 8 osob příplatky neplatí a odjezdová místa lze přizpůsobit.

Zájezd je pořádán ve spolupráci s partnerskou CK.

Fotogalerie:

Redakční systém MaRS 2.2 ▪ 2012 © regrafika ▪ Studio DAMI